Wir freuen uns über jede Rückmeldung. Ihre Botschaft geht vollkommen anonym nur an das Administrator Team. Danke fürs Mitmachen, das zur Verbesserung des Systems oder der Inhalte beitragen kann. ACHTUNG: Wir können an Sie nur eine Antwort senden, wenn Sie ihre Mail Adresse mitschicken, die wir sonst nicht kennen!
unbekannter Gast

Platforma SprichWort#

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá#

Darovanému koni se v němčině nehledí do huby, v jiných jazycích zase na zuby. V německy mluvících zemích jedna vlaštovička léto nedělá a každý by si měl zamést před vlastními dveřmi. Jinde ovšed jedna vlaštovička nedělá jaro a místo dveří se zametá před vlastním prahem. Ve slovenštině a češtině se lidé utěšují tím, že nemusí pršet, úplně postačí, když jenom kape. Vedle shodných rysů je tedy mezi příslovími v jednotlivých jazycích řada rozdílů. Souvisí to i s tím, že přísloví jsou nositeli kulturních symbolů. Měli bychom se je tedy učit, a to nejen ve vlastním jazyce.

Shodám a rozdílům v současném užívání přísloví v různých jazycích a kulturách se věnuje tento mezinárodní projekt.

Čtěte dále a můžete se zapojit! Vítejte na platformě SprichWort!

Váš Tým SprichWort

Přísloví týdne: Všude dobře, doma nejlíp.#

MySpace#

MySpace

SprichWort Community#


Jen pro učitele: Dotazník k databázi SprichWort. Sprichwort-Plattform/Evaluation_Datenbank_Lehrer.doc Zúčastněte se! #

Váš Tým SprichWort

SprichWort Community#

Jen pro studenty - žáky - zájemce: Dotazník k databázi SprichWort. Sprichwort-Plattform/Evaluation_Datenbank_Lerner.doc Zúčastněte se! #

Váš Tým SprichWort