Wir freuen uns über jede Rückmeldung. Ihre Botschaft geht nur an das Administrator Team. Danke fürs Mitmachen, das zur Verbesserung des Systems oder der Inhalte beitragen kann. Ihre Nachricht (optional mit Ihrer E-Mail):
unbekannter Gast

Všechno je jednou poprvé. #


Cvičení#

K tomuto přísloví bohužel nejsou žádná cvičení.

Ekvivalenty v ostatních jazycích#

Komponenty#

  • všechno Lemma: všechno
  • je Lemma: být
  • jednou Lemma: jednou
  • poprvé Lemma: poprvé

Význam(y)#

Přísloví konstatuje fakt, že každá věc, ať už pozitivní či negativní, má svůj začátek a člověk ji musí promítnout do svých zkušeností. [Doklad 1]

Zvláštnosti užití#

X [Doklad 2]

Varianty#

Tvarové varianty#

X [Doklad 3]

Záměna komponent#

X. Wörtl.: Y.
[Doklad 4]

Variantní komponenty#

  • X Lemma: X

Typické užití v textu#

X [Doklad 5]

Doklady#

[Doklad 1] (Odstavec Význam(y) ):
Ve vypjatých chvílích a někdy i pro jeho mužstvo ne vždy příjemných, se chová v duchu fair play. Takový přístup by rozhodčím jejich počínání zjednodušil. Právě skončený ročník byl spojen se jménem jazykové školy ArinaRa. To je nové jméno na fotbalovém poli? Ano , všechno je jednou poprvé. Poprvé sponzorovala halovou ligu žena. A jsem rád, že nám vyšla takto vstříc. Na druhou stranu vám však stejně hráči i diváci řeknou, že jdou v neděli na Violu. Ten název zdomácněl, ale zůstal již jen pro turnaj veteránů. Deníky Bohemia, 24. 1. 2004

[Doklad 2] (Odstavec Zvláštnosti užití ):


[Doklad 3] (Odstavec Varianty - Tvarové varianty ):

[Doklad 4] (Odstavec Varianty - Záměna komponent ):


[Doklad 5] (Odstavec Typické užití v textu ):


Hledání dalších dokladů v korpusu#

V Českém národním korpusu můžete hledat další doklady pomocí korpusového manažeru Bonito http://ucnk.ff.cuni.cz/bonito na základě takto formulovaného dotazu:
_ [word="všechno"|Wissenssammlungen/Sprichwörter/word="všechno" {0,2 [word="poprvé"|Wissenssammlungen/Sprichwörter/word="poprvé"


Seznam všech přísloví